
Memories from heaven
Het zijn slechts 70 stappen. 70 keer zet ik een stap, langs graven, over een mooi pad, langs een oude grafsteen en een hek rondom een graf. Waarom een hek? Na 70 stappen sta ik bij het graf, begroeid met klimop en met een beeld op een granieten sokkel. Een lampje met een deurtje waar ik een lichtje in kan zetten. Het is zomer, niet deze zomer, maar van een paar jaar geleden.
Vijf dagen lang begin ik elke ochtend met die 70 stappen vanaf het baarhuisje op de begraafplaats. Deze week schilder ik buiten. Het baarhuisje, ooit een plek voor overledenen, is nu een schuilplaats. Veel kunstenaars werken hier in deze bijzondere omgeving, ieder een paar dagen. Nieuwsgierige mensen lopen langs. Ik spreek met hen en hoor bijzondere verhalen.
Op 70 stappen van mij ligt mijn overleden geliefde. Het is een mooi begin van mijn artist-in-residence. Vanuit deze ervaring maak ik nieuwe schilderijen die ik later in mijn atelier afmaak. Ik werk hard tussen de gesprekken door. Het moet eruit en het komt eruit. De titel zegt alles.
Memories from Heaven